Aktualności

Jak mogę zweryfikować czy mam legalny dyplom VCA lub SCC?

Niestety na rynku jest wiele fałszywych dyplomów VCA i SCC. Bardzo ważne jest aby upewnić się, że masz legalne dokumenty ponieważ pozwoli to uniknąć wielu problemów włacznie z utratą pracy lub zlecenia. Tylko dyplomy zweryfikowane zgodnie z poniższymi procedurami są ważnymi dokumentami VCA lub SCC.

Dyplom VCA

Dyplom VCA może być wydany tylko przez holenderski instytut egzaminacyjny akredytowany przez SSVV (Stichting Samenwerken voor Veiligheid) lub belgijski instytut egzaminacyjny akredytowany przez BeSaCC (Belgian Safety Criteria for Contractors) 

Zweryfikować ważność dyplomu VCA można tylko na stronie: 
https://cdr.ssvv.nl/ - jedyna oficjalna baza on-line wszystkich holenderskich dyplomów VCA
lub
- https://csm-examen.be/cdr - jedyna oficjalna baza on-line wszystkich belgijskich dyplomów VCA

Jeśli posiadasz dokument VCA i nie ma Twojego numeru certyfikatu zarejestrowanego w jednej z powyższych baz oznacza to, że posiadasz fałszywy dokument! Zgłoś ten fakt swojemu pracodawcy lub zleceniodawcy aby uniknąć problemów na projektach w Holandii lub Belgii.

Zweryfikować ważność dyplomu VCA można również wysyłając zdjęcie swojego certyfikatu na adres: info@ssvv.nl


Dyplom SCC

Certyfikat SCC może być wydany tylko przez niemiecki instytut egzaminacyjny akredytowany przez instytut VAZ (od 2021r.) lub instytut DAkkS (przed 2021r.) lub austriacki instytut egzaminacyjny akredytowany przez WKO.

Dokument SCC może byc wydany tylko przez instytuty egzaminacyjne znajdujące się w wykazie na stronie VAZ.
Jeśli Twój dokument nie jest wydany przez jeden z powyższyh instytutów oznacza to, że posiadasz fałszywy dokument. Zgłoś ten fakt swojemu pracodawcy lub zleceniodawcy aby uniknąć problemów na projektach w Niemczech lub Austrii. 

Zweryfikować ważność dyplomu SCC można również wysyłając zdjęcie swojego certyfikatu na adres: scc-certificate@vaz-ev.de 


UWAGA

Lista organizacji, które nie są uprawnione do wydawania certyfikatów ani kart VCA:
Lista dostępna pod adresem: https://www.vca.nl/
Żródło: https://www.vca.nl/home/news/schijnveiligheid-wat-er-aan-de-hand

Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić!